Ebook “Poradnik organizatora wydarzeń w NGO” to opracowanie, które pozwoli Ci poznać kluczowe zagadnienia w organizacji wydarzeń dla trzeciego sektora.
Znajdziesz w nim najpowszechniejsze mechanizmy działające przy przygotowywaniu eventów, przykłady z NGO oraz wskazówki, jakie kroki podjąć, żeby Twoje wydarzenia zawsze się udawały, były opłacalne dla organizacji i poszerzały grono jej Darczyńców.
Z tej pozycji dowiesz się:
- kiedy warto zdecydować się na organizację wydarzenia,
- czy i jakich gości zaprosić,
- w jaki sposób można zbierać pieniądze na wydarzeniu,
- czym różni się plan od programu wydarzenia,
- co powinno znaleźć się w scenariuszu eventu,
- jak przygotować skuteczną promocję wydarzenia,
- jakie są najlepsze praktyki zarządzania zespołem organizatorów,
- jak współpracować z wolontariuszami,
- jak współpracować z podwykonawcami,
- w jaki sposób wyliczyć budżet imprezy,
- jak zapanować nad dokumentacją potrzebną do organizacji wydarzeń,
- w jaki sposób uniknąć kryzysów w trakcie imprez,
- co jest cenne w ewaluacji takich projektów.
To tylko niektóre pytania, jakie zadasz sobie pracując z tym ebookiem. Ta lektura zaprasza do refleksji i jest okazją do poszukiwania inspiracji na to, jak organizacje pozarządowe mogą przygotowywać lepsze wydarzenia.
W ebooku znajduje się także dodatek z wypowiedziami tych, którzy w organizacjach pozarządowych robią różne wydarzenia – koncerty, spotkania online, bale dla Darczyńców, konferencje, pikniki i kiermasze dobroczynne.

O autorce
Elżbieta Dudek
Manager zarządzania projektami i tworzenia treści kreatywnych. Z organizacjami pozarządowymi związna od kilkunastu lat – jako wolontariuszka, pracownica, konsultantka i trenerka. Jest specjalistką ds. szukania dziury w całym i porządkowania. Zajmuje się obsługą social mediów Armigera. Prowadzi warsztaty z zarządzania, komunikacji oraz usprawnień w NGO. Wiedzę o event managmencie sprawdzała w praktyce organizując konferencje tematyczne, festiwale, koncerty, ekskluzywne oraz nieformalne spotkania dla zamkniętych grup, Darczyńców, młodzieży, przedstawicieli organizacji dobroczynnych i kościelnych – zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.